Lufthansa Group szuka ponad 2000 nowych pilotów do końca 2025 roku, aby rozwijać swoją rosnącą flotę samolotów. Ich najnowsza kampania rekrutacyjna “flybig”, rzuca światło na wiele pasjonujących aspektów pracy pilota.

Kampania Lufthansy skupia się na zawodzie pilota, unikając powszechnych sloganów. “Piloci jutra” nie tylko latają samolotami – są także managerami zespołów i gospodarzami pokładu w globalnym środowisku pracy.

„Flybig” jest skierowana zarówno do nowicjuszy w zawodzie pilota, jak i do wcześniej przeszkolonych pilotów gotowych do pracy w liniach lotniczych Grupy Lufthansy. Grupa szczególnie apeluje do młodych kobiet, które chcą podążać ścieżką kariery w kokpicie samolotu. Jednak każdy, kto pragnie zająć miejsce pilota, musi wykazać silny duch zespołowy i doskonałe umiejętności interpersonalne: “Kluczowy instrument w kokpicie: umiejętności społeczne” – to jedna z głównych wiadomości kampanii.

Kampania rekrutacyjna jest obecna online, w mediach drukowanych oraz na platformach reklamowych zewnętrznych i mediach społecznościowych. Informacje dla czynnych pilotów są również publikowane w branżowych czasopismach online i drukowanych.

Lufthansa Group wprowadziła kampanię “flybig” na początku 2023 roku i planuje kontynuować akcję promocyjną w kolejnym roku. Ich celem jest nie tylko poprawa wizerunku zawodu pilota, lecz także zwiększenie liczby zainteresowanych kandydatów poprzez kierowanie ich do odpowiednich kanałów kariery oraz strony European Flight Academy (EFA), szkoły lotniczej Grupy Lufthansa.

Więcej informacji: https://newsroom.lufthansagroup.com/

Post comment

Instagram