mael-balland-QRQHIYyIlp8-unsplash
Najczęściej zadawane pytania

TIPS & FAQ

Co jest potrzebne, żeby zacząć szkolenie?

Do szkolenia teoretycznego wymagany jest wiek min. 16 lat, do praktycznego min. 17 lat. Przed pierwszym lotem trzeba zrobić lotnicze badania lekarskie 2 klasy.

Kiedy mogę zacząć szkolenie?

W każdej chwili! Masz możliwość wyboru czy chcesz uczyć się stacjonarnie, czy online we własnym zakresie i dogodnym czasie. Wystarczy się zapisać i wnieść opłatę. Na stronie dostępne są najbliższe terminy kursów stacjonarnych. Przed szkoleniem praktycznym należy dodatkowo przedstawić zaświadczenie lekarskie.

Czy wasze samoloty są bezpieczne?

Przepisy Unii Europejskiej są bardzo restrykcyjne w kwestii bezpieczeństwa. Nasza flota spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Mamy 14 lat bezwypadkowej historii.

Jaki jest koszt szkolenia?

Zobacz nasz cennik: KLIKNIJ TUTAJ

Czy oprócz szkolenia muszę przygotować się na jakieś dodatkowe wydatki?

Tak. Egzamin z angielskiego ICAO to koszt około 900 PLN, wymagane badania lekarskie 1 500 PLN, wyposażenie pilota 2 000 PLN, opłaty w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego 7000 PLN.

Gdzie odbywają się szkolenia?

Część teoretyczna szkoleń odbywa się w sercu Warszawy – na XI piętrze neomodernistycznego wieżowca Widok Towers. Bazą do szkolenia praktycznego jest lotnisko w Babicach – ok. 20 minut od centrum Warszawy. Prowadzimy również intensywne szkolenia lotnicze z wykorzystaniem bazy warmińsko-mazurskich lotnisk.

Jakie doświadczenie mają instruktorzy UnitedSky?

Naszymi instruktorami są czynni zawodowo piloci liniowi, którzy mają bardzo bogatą wiedzę i doświadczenie. Wyszkoliliśmy już blisko 2 tysiące pilotów, a zdawalność egzaminów wynosi 100%.

Ile macie statków powietrznych?

Dysponujemy obecnie 5 statkami powietrznymi: Beechcraft Baron 58, PZL Koliber 150, Cessna 182 Skylane, Cessna 172 Skyhawk, Cessna 206 Stationair. Niebawem dołączą również Tecnam P206 i Tecnam P208. Dodatkowo posiadamy 2 certyfikowane symulatory lotów – Alsim.

Nie mam doświadczenia w lotnictwie. Jak mogę zostać pilotem?

Większość osób rozpoczynających szkolenie nie ma doświadczenia. Nasz program zakłada szkolenie od podstaw, a instruktorzy podczas pracy indywidualnej zwrócą uwagę na najważniejsze elementy. Wyszkoliliśmy blisko 2 tysiące pilotów i zdawalność egzaminów wynosi 100%.

Czy szkolicie osoby z zagranicy?

Prowadzimy szkolenia po polsku lub po angielsku, więc wszystkie osoby posługujące się tymi językami są mile widziane. Szkoli się u nas bardzo dużo osób spoza Polski, ponieważ koszt szkoleń u nas jest nawet dwukrotnie niższy niż w krajach zachodnich. Osobom z zagranicy pomagamy też w znalezieniu zakwaterowania w odpowiednim przedziale cenowym.

Który ośrodek jest lepszy? W Warszawie czy w Ogonkach na Mazurach?

Wszystko zależy od Twoich potrzeb. W Warszawie można się szkolić nie przerywając pracy, studiów czy innych ważnych zajęć. Godziny szkoleń są elastyczne, więc łatwo wszystko pogodzić. Ośrodek w Ogonkach pozwala skupić się w 100% na szkoleniu, dzięki czemu zajmie ono mniej czasu.

Czy UnitedSky współpracuje z jakąś linią lotniczą?

Nie jesteśmy związani stałą umową z żadną linią. Jednak mamy dostęp do ofert pracy wielu linii i po ukończeniu szkolenia ATPL(A) pomagamy świeżo upieczonym pilotom w znalezieniu dobrej pracy.

Jak długo trwa szkolenie?

Kurs teoretyczny PPL(A) – Private Pilot Licence to 100 godzin wykładów, które odbywają się w trakcie 8 zjazdów weekendowych lub online + jeden dzień 8 h konsultacji w celu usystematyzowania wiedzy, rozwiania wątpliwości i przećwiczenia z instruktorem praktycznych umiejętności, jak przygotowanie trasy czy wykonanie protokołu wyważenia. Część praktyczna to 40 godzin lotu oraz 5 godzin w symulatorze. Robiąc teorię i praktykę równolegle można więc zostać pilotem w 8 tygodni. Suma szkoleń potrzebnych do licencji pilota liniowego ATPL(A) zajmuje 12 – 18 miesięcy. Rekordzista, który poświęcił 100% czasu na naukę, został pilotem zawodowym w 10 miesięcy!

Posiadam licencję PPL(A) uzyskaną w innym ośrodku szkoleniowym. Chcę kontynuować naukę u was. Jakie są moje możliwości?

Pilot w żaden sposób nie jest związany z ośrodkiem szkoleniowym, w którym robił licencję. Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby kolejny etap szkolenia odbyć u nas. Zapraszamy!

Mam wadę wzroku. Czy mogę zostać pilotem?

Wszystko zależy od tego, jaka to wada. Większość osób noszących okulary z powodzeniem przechodzi badania lekarskie.

Jestem po laserowej korekcie wzroku, czy to jest problem?

Problemem może być laserowa operacja rogówki. Po wykonaniu dodatkowych badań aplikujący może uzyskać zgodę szkoły.

Czy mogę przejść szkolenie w trybie indywidualnym?

Tak, oferujemy szkolenia indywidualne z elastycznym harmonogramem dostosowanym do Twoich potrzeb i możliwości.

Jaki jest minimalny i maksymalny limit wieku?

Szkolenie teoretyczne można zacząć już po ukończeniu 16 roku życia. Aby rozpocząć pierwsze loty szkoleniowe trzeba mieć skończone 17 lat. Nie ma górnego limitu, jeśli tylko zdrowie pozwala. Jeden z uczestników naszego szkolenia zdał egzaminy na licencję PPL(A) w wieku 74 lat!

Czy oferujecie jakieś stypendia?

UnitedSky jest instytucją komercyjną. Nie oferujemy żadnych programów stypendialnych.

Jestem cudzoziemcem. Czy mogę liczyć na pomoc w znalezieniu zakwaterowania oraz zorganizowania przyjazdu?

Zapraszamy do kontaktu. Szkoli się u nas bardzo dużo osób spoza Polski, ponieważ koszt szkoleń u nas jest nawet dwukrotnie niższy niż w krajach zachodnich. Osobom z zagranicy pomagamy też w znalezieniu zakwaterowania w odpowiednim przedziale cenowym.

Jak wyglądają egzaminy?

Teoria to wiedza niezbędna dla każdego pilota, praktyka to faktyczna obsługa samolotu w trakcie lotu. Egzamin to wybrane elementy teorii oraz praktyki.

Czy mam możliwość wyboru instruktora?

Tak! W naszej szkole latamy według procedur i standardów wewnętrznych. Każdy instruktor lata i uczy tak samo, ale może ktoś lepiej do Ciebie trafia. Ważne, aby uczeń możliwie najefektywniej przeszedł szkolenie i był z niego zadowolony.

Czy istnieje maksymalny i minimalny limit wagi ciała i wzrostu dla pilota zawodowego?

Przepisy tego nie określają, niektóre linie lotnicze mają swoje limity.

Czy można mieć dysleksję i mimo to zostać zawodowym pilotem?

Można, dysleksja nie jest przeszkodą.

Czy mogę przejść badania lekarskie, jeśli mam alergię i/lub astmę?

Wszelkie schorzenia mogące mieć wpływ na działanie układu oddechowego wymagają dodatkowych badań.

Co może spowodować, że nie przejdę pomyślnie badań lekarskich?

Wszelkie poważne schorzenia wpływające na funkcjonowanie organizmu. Najważniejsze to poważne choroby serca czy układu oddechowego, ale również np. daltonizm, który ogranicza percepcję.

Czy można mieć całkowitą dysleksję barw i przejść badania lekarskie?

Nie można być daltonistą.

Czy do złożenia wniosku potrzebne jest zaświadczenie o niekaralności?

Zaświadczenie o niekaralności nie jest wymagane do otrzymania licencji. Natomiast niektóre linie lotnicze podczas rekrutacji o to proszą. Jest też potrzebne, aby uzyskać przepustkę lotniskową – CIC.

Czy za wszystkie szkolenia trzeba płacić z góry?

Nie trzeba. Harmonogram płatności ustalany jest indywidualnie.

Czy dobre umiejętności matematyczne są niezbędne, aby zostać pilotem?

W lotnictwie liczy się bezpieczeństwo. Dodawanie, odejmowanie, dzielenie i mnożenie to podstawy. Nie wykonujemy trudnych pamięciowo obliczeń, są dostępne uproszczone wzory.

Ile kosztują książki/materiały pomocnicze?

Nasza Akademia zapewnia pomoce dydaktyczne podczas całego szkolenia.

Sprawdź naszą ofertę:

___
Instagram