latanie-wysoko-o-zmierzchu-komercyjny-samolot-oswietlony-generowany-przez-sztuczna-inteligencje
Najczęściej zadawane pytania

TIPS & FAQ

Co jest potrzebne, żeby rozpocząć szkolenie?

Aby rozpocząć dowolny z naszych kursów, musisz mieć co najmniej licencję EASA PPL(A). W celu uzyskania szczegółowych wymagań, prosimy o kontakt z naszym biurem.

Kiedy mogę rozpocząć szkolenie?

Istnieją określone daty rozpoczęcia dla różnych kursów. Są one planowane na przestrzeni całego roku, prosimy skontaktować się z naszym biurem w celu uzyskania informacji na temat planowanych dat rozpoczęcia.

Czy muszę być przygotowany na dodatkowe koszty szkolenia?

Tak, istnieją dodatkowe koszty, takie jak opłaty za lądowanie, badania lekarskie, opłaty egzaminacyjne oraz licencyjne. Koszty mogą się różnić w zależności od typu kursu oraz studenta.

Gdzie odbywa się szkolenie?

Teoretyczne szkolenie ATPL odbywa się w sercu Warszawy – na 11. piętrze nowoczesnego wieżowca Widok Towers. Baza praktycznego szkolenia znajduje się na lotnisku w Babicach, około 20 minut od centrum Warszawy. Przeprowadzamy także intensywne szkolenie na uprawnienie do lotów według wskazań przyrządów IR(A) na lotnisku Warszawa-Modlin.

Jakimi samolotami dysponujecie?

Obecnie operujemy nowymi samolotami Tecnam P2006t i Tecnam P2008 JC, oba w pełni certyfikowane VFR i IFR, wyposażone w system Garmin EFIS. Dodatkowo posiadamy 2 certyfikowane symulatory lotów: Alsim AL250 i Alsim ALX.

Nie mam doświadczenia w lotnictwie, jak mogę zostać zawodowym pilotem?

Wszyscy studenci rozpoczynający szkolenie w UnitedSky posiadają już prywatną licencję lotniczą (PPL). Można ją uzyskać w lokalnej szkole lotniczej. Od PPL(A) do ATPL(A) możemy zapewnić pełne szkolenie aż do objęcia prawego fotela w samolocie pasażerskim. Przeszkoliliśmy już niemal 2000 pilotów, a zdawalność egzaminów wynosi 100%.

Czy szkolicie ludzi z zagranicy?

Tak. Wszystkie wykłady, materiały szkoleniowe i egzaminy odbywają się w języku angielskim. Posiadamy międzynarodowy zespół instruktorów. Teoretyczne lub praktyczne egzaminy można zdawać pod dowolnym nadzorem EASA.

Jak długo trwa szkolenie?

Teoretyczne szkolenie ATPL(A) może trwać około roku, wliczając w to egzaminy. Praktyczne szkolenie MEIR, CPL, MCC i AUPRT można ukończyć w ciągu 12 tygodni.

Posiadam PPL uzyskane gdzie indziej...

Wszyscy studenci rozpoczynając szkolenie u nas posiadają już licencję PPL(A), którą uzyskali w innym ośrodku szkoleniowym. Pierwszym etapem jest zapisanie się na oferowany przez nas kurs teoretyczny ATPL(A), a następnie po zdaniu egzaminów przejście do praktycznego szkolenia na ATPL(A).

Instagram