Slider

Włodzimierz SOIŃSKI
Prezydent

Pilot szybowcowy. Pierwszy lot wykonał w1959 roku. Posiada złotą odznakę z dwoma diamentami. Nalot około 2200 godzin. Pilot samolotowy, nalot około 1800 godzin. Uprawniony do latania na 14 typach samolotów. Wiceprezes Aeroklubu Warszawskigo przez dwie kadencje, uhonorowany złotą odznaką „wybitny działacz lotnictwa sportowego, pracownik naukowy, profesor i były rektor, aktualnie pełnomocnik rektora ds informatyki KUL . Specjalista ds. zarzadzania projektami naukowo-badawczymi i zarzadzania procesami .Doświadczony menedżer. Były członek zarządu PZU odpowiedzialny za informatykę i strategie grupy PZU.

Wiesław Kapitan
Pilot, Instruktor, Egzaminator LKE, Szef Personelu Lotniczego

W lotnictwie od 1977 r. pilot – instruktor samolotowy, współwłaściciel firmy. Ukończył studia na kierunku zarządzanie organizacjami lotniczymi oraz studia podyplomowe – zarządzanie ruchem lotniczym. Spędził ok. 7000h za sterami 40 typów samolotów, w tym 5500h jako instruktor. Od 2002 r. egzaminator Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej. Współzałożyciel i wiceprezes Krajowego Towarzystwa Lotniczego AOPA Poland.

Grzegorz Skomorowski
Pilot, Instruktor (HT)

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Szkolenie lotnicze rozpoczął w 1971 roku w Aeroklubie Wrocławskim. W latach 80-tych pilot agro Zakładu Usług Agrolotniczych w kraju i zagranicą. W latach 90-tych Dyrektor Naczelny i pilot Przedsiębiorstwa Lotniczego AVIAECO. W latach 2000-2009 Dyrektor i instruktor, a aktualnie Prezes Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Od 2010 roku Szef Operacji Lotniczych i instruktor w IBEX-U.L i UnitedSky. Pełni obowiązki Kierownika Szkolenia OSL Unitedsky w Warszawie. Nalot na samolotach ponad 8000 godzin, na szybowcach 1600 godzin. W 1998 roku otrzymał tytuł Najsympatyczniejszego Instruktora Szybowcowego w plebiscycie „Skrzydlatej Polski”.

Waldemar Zdziebłowski
Pilot, Instruktor

Z wykształcenia fizyk. Szkolenie szybowcowe rozpoczął w 1976 r. Posiadacz złotej odznaki szybowcowej z trzema diamentami. Instruktor pilot szybowcowy i samolotowy. Nalot ogólny ponad 7000 godzin (w tym ponad 3000 godzin jako instruktor). Wieloletni pracownik Aeroklubu Polskiego – pełnił początkowo funkcję specjalisty ds. szybowcowych, a następnie Dyrektora ds. Szkolenia i Sportu AP. Od roku 2007 związany z firmą UnitedSky i IBEX-U.L.

Mateusz Iwański
Pilot, Instruktor

Absolwent Politechniki Rzeszowskiej – kierunek lotnictwo i kosmonautyka. Swoją przygodę z lotnictwem rozpoczął w 2008 roku od szkolenia szybowcowego w Aeroklubie Stalowowolskim. Lotnicze doświadczenie zdobywał na ponad 12 typach samolotów jedno i dwusilnikowych. Wyszkolił grono młodych lotników, zdobywając tym samym około tysiąca godzin nalotu w roli instruktora. Łącznie w powietrzu spędził ponad dwa tysiące godzin, zarówno w przewozie lotniczym, jak i wykonując loty specjalistyczne tj. patrolowe i fotogrametryczne. Jest również czynnym instruktorem teoretycznym, z pasją i zaangażowaniem przekazuje wiedzę z nawigacji, a także planowania i wykonywania lotu w ośrodkach UNITEDSKY oraz IBEX-U.L.
Jego pasją są podróże, sport, a także dobra książka.

Piotr Kowalski
Pilot, Instruktor

Lotnictwo jest jego pasją od dziecka. Zaczynał od modelarstwa lotniczego, którym zajmuje się do chwili obecnej. Szkolenie samolotowe rozpoczął w roku 2001. Na co dzień pilotuje samoloty Boeing 737 w firmie Ryanair, od 2006 roku związany z firmą IBEX. Nalot ogólny to ponad 5000h, z czego około 2000h na samolotach General Aviation.

Sławomir Janiszewski
Pilot, Instruktor, Egzaminator LKE, Compliance Manager

Absolwent Politechniki Łódzkiej (Inżynier Mechanik) i Politechniki Śląskiej (Nawigator). Zaczynał od modelarstwa w latach 80-tych. Szkolenie samolotowe rozpoczął w roku 2003. Od 2009 r. instruktor informator AFISC. W latach 2010 – 2017 jako członek zespołu uczestniczył w budowie MPL Warszawa/Modlin. Dodatkowe uprawnienie (ADO, FollowMe). Od 2012 r. trener i wykładowca w zakresie Safety Management System i Operating Risk Management IATA. Nalot ogólny ponad 800 h. Wykładowca teoretyczny i autor podręczników oraz artykułów lotniczych z zakresu tematyki dotyczącej lotnisk, infrastruktury lotniskowej, koordynacji ruchu lotniczego naziemnego, SMS, meteorologii oraz łączności lotniczej.