latanie-wysoko-o-zmierzchu-komercyjny-samolot-oswietlony-generowany-przez-sztuczna-inteligencje
NASI INSTRUKTORZY

DR WŁODZIMIERZ SOIŃSKI
Prezes Zarządu i Kierownik Odpowiedzialny Centrum Szkolenia Lotniczego UnitedSky

Pilot samolotowy i szybowcowy. Doktor nauk ekonomicznych, były pracownik naukowy i rektor, były członek zarządu PZU. Przez dwie kadencje był wiceprezesem Aeroklubu Warszawskiego. Uhonorowany złotą oznaką „Zasłużony Działacz Lotnictwa Sportowego” (jako jeden z pierwszych otrzymał ją Janusz Meissner, autor słynnego “Dywizjonu 303”).
Włodzimierz jest wychowankiem Juliana Ziobry – jednego z największych pilotów w historii polskiego lotnictwa sportowego. Swój pierwszy lot wykonał w 1959 roku, był jednym z najmłodszych zbywców złotej odznaki szybowcowej. Obecnie ma złotą oznakę z dwoma diamentami. Jest również pilotem samolotowym, uprawnionym do latania na kilkunastu typach maszyn. Uczestniczył między innymi w wymagających doskonałych umiejętności patrolach pożarowych nad lasami, obecnie często wykonuje loty widokowe nad Warszawą.

MATEUSZ BRODZIAK
Szef instruktorów szkolenia teoretycznego (CTKI)

Czynny instruktor szkolenia teoretycznego i praktycznego. Jak zaczęła się jego przygoda z lataniem? Jego dziadkowie mieszkali niedaleko aeroklubowego lotniska, więc od dzieciństwa zadzierał głowę ku niebu, by podziwiać przelatujące samoloty i szybowce. Kiedy na 18. urodziny koledzy robili prawo jazdy, on wybrał bujanie w obłokach i zapisał się na kurs szybowcowy. Apetyt na latanie rósł błyskawicznie – wkrótce Mateusz zrobił licencję pilota turystycznego i, już z PPL w ręku, dostał się na Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, by tam trafić na kierunek Lotnictwo i Kosmonautyka. W trakcie studiów uzyskał wszystkie niezbędne kwalifikacje, dzięki czemu od razu po ich ukończeniu dostał się do Polskich Linii Lotniczych LOT. Tam lata do dziś, obecnie jako Pierwszy Oficer we flocie Embraer 170/190. Doświadczenie w małym lotnictwie zdobywał na 15 różnych typach samolotów. W UnitedSky od 2019 roku przekazuje innym swoją wiedzę wykładając przedmioty z zakresu PPL(A) oraz ATPL(A).

TUĞRUL ÖZDIL
Szef ds. rekrutacji zagranicznej

Tuğrul od dziecka marzył o lataniu. Po raz pierwszy wzniósł się w powietrze na szybowcu Puchacz mając zaledwie 15 lat. Dziś ma licencję pilota zawodowego z uprawnieniami do wykonywania lotów na samolocie wielosilnikowym według wskazań przyrządów (Frozen ATPL). Latał na wielu rodzajach maszyn, m.in. górnopłatach, dolnopłatach i samolotach akrobacyjnych. W powietrzu spędził ponad 500 godzin, na lądzie ukończył studia inżynierskie. W UnitedSky prowadzi szkolenia teoretyczne i praktyczne do licencji turystycznej PPL(A) i zawodowej CPL(A). Obecnie pracuje tylko z Klientami zagranicznymi, ale bardzo pilnie uczy się polskiego.

SŁAWOMIR JANISZEWSKI
Kierownik Bezpieczeństwa (Safety Manager)

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Sławek jest wykładowcą teoretycznym oraz autorem podręczników i artykułów z zakresu awiacji, tematyki dotyczącej lotnisk, infrastruktury lotniskowej, koordynacji ruchu lotniczego naziemnego, systemów bezpieczeństwa lotniczego, meteorologii oraz łączności lotniczej. Od 10 lat jest też trenerem i wykładowcą w zakresie Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem (Safety Management Systems) oraz Zarządzania Ryzykiem Operacyjnym (Operational Risk Management) IATA.
Sławek ukończył Politechnikę Łódzką (Inżynier Mechanik) i Politechnikę Śląskiej (Nawigator). Jego rozbudzone w latach 80. zamiłowanie do modelarstwa przerodziło się w prawdziwą pasję do latania. W 2003 roku rozpoczął szkolenie samolotowe, 6 lat później został instruktorem informatorem Lotniskowej Służby Informacji Powietrznej (AFISC). W latach 2010-2017 uczestniczył w budowie MPL Warszawa/Modlin. Nalot ogólny ponad 1000 h.

ŁUKASZ NOWAKOWSKI
Instruktor teoretyczny z zakresu Human Factor

Pilot samolotowy zawodowy i psycholog lotniczy. Jest członkiem European Association for Aviation Psychology (EAAP), absolwentem Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Podczas studiów zaczął interesować się czynnikiem ludzkim w lotnictwie, praktykował w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie oraz w Głównym Ośrodku Badań Lotniczo-Lekarskich we Wrocławiu.
I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od dnia, kiedy jako 9-latek po raz pierwszy w życiu wsiadał do samolotu i pilot pomachał mu przez szybę… Już wtedy Łukasz postanowił, że kiedyś też zasiądzie w kokpicie. Sam lot i podziwiane po drodze widoki, tylko Go w tym utwierdziły. Jego pasja rozwijała się powoli, coraz więcej czytał, latał na symulatorze na komputerze i codziennie obserwował samoloty (nad jego domem jest droga lotnicza) zastanawiając się skąd lecą i ilu mają pasażerów. W wieku 19 lat zdobył swoją pierwszą licencję. Dziś w lataniu odnajduje wolność i radość, że może się spełniać i stale podnosić swoje umiejętności, budować doświadczenie. Ma szeroką wiedzę i umiejętności z zakresu oceny kompetencji oraz doświadczenie w prowadzeniu procesów rekrutacyjnych. W UnitedSky prowadzi wykłady z Human Performance and Limitations podczas kursów ATPL oraz odpowiada za ocenę kursantów w ramach 100 KSA. Współprowadzi też warsztaty przygotowujące do rozmowy o pracę w liniach lotniczych.

MACIEJ BRODA
Szef Biura UnitedSky

Pasjonat lotnictwa, pilot zawodowy. Od dziecka chodzi z głową w chmurach, ale jeśli chodzi o sprawy Naszego Biura – twardo stąpa po ziemi. Człowiek od wszystkiego. Lubi nowe wyzwania i pracę z ludźmi. Poza lotnictwem interesuje się również motoryzacją, historią i militariami.

Instagram