mael-balland-QRQHIYyIlp8-unsplash

DR WŁODZIMIERZ SOIŃSKI
Prezes Zarządu i Kierownik Odpowiedzialny Centrum Szkolenia Lotniczego UnitedSky Sp. z o.o.

Pilot samolotowy i szybowcowy. Doktor nauk ekonomicznych, były pracownik naukowy i rektor, były członek zarządu PZU. Przez dwie kadencje był wiceprezesem Aeroklubu Warszawskiego. Uhonorowany złotą oznaką „Zasłużony Działacz Lotnictwa Sportowego” (jako jeden z pierwszych otrzymał ją Janusz Meissner, autor słynnego “Dywizjonu 303”).
Włodzimierz jest wychowankiem Juliana Ziobry – jednego z największych pilotów w historii polskiego lotnictwa sportowego. Swój pierwszy lot wykonał w 1959 roku, był jednym z najmłodszych zbywców złotej odznaki szybowcowej. Obecnie ma złotą oznakę z dwoma diamentami. Jest również pilotem samolotowym, uprawnionym do latania na kilkunastu typach maszyn. Uczestniczył między innymi w wymagających doskonałych umiejętności patrolach pożarowych nad lasami, obecnie często wykonuje loty widokowe nad Warszawą.

IRENEUSZ CHECHELSKI
Kierownik szkolenia (HT)

Instruktor FI, CRI, IRI SE/ME oraz MCCI. Doświadczony instruktor teoretyczny, nie do zagięcia jeśli chodzi o przepisy lotnicze. Irek jest pilotem liniowym – latał na B737, a od 4 lat jest pilotem na B787.

MATEUSZ BRODZIAK
Szef instruktorów szkolenia teoretycznego (CTKI)

Pilot Polskich Linii Lotniczych LOT – Pierwszy Oficer we flocie Embraer 170/190. Czynny instruktor szkolenia teoretycznego oraz praktycznego. Jak zaczęła się jego przygoda z lataniem? Jego dziadkowe mieszkali niedaleko lotniska z aeroklubem, mały Mateusz często zadzierał głowę i myślał, że mógłbym być tam, w górze. Na początku wydawało mu się to jednak nieosiągalne, bo w Polsce myślało się wtedy o pilotach jako o “nadludziach” z ogromną sprawnością fizyczną. Na 18. urodziny koledzy robili sobie prawo jazdy, a Mateusz – kurs na szybowce. Jego apetyt na latanie rósł błyskawicznie. Wkrótce zrobił licencję pilota turystycznego i – już z PPL – dostał się na Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej na kierunek Lotnictwo i kosmonautyka. W trakcie studiów uzyskał kwalifikacje aż do poziomu Frozen ATPL. Doświadczenie w małym lotnictwie zdobywał na 15 różnych typach samolotów. W UnitedSky od 2019 roku wykłada przedmioty z zakresu PPL(A) oraz ATPL(A) i właśnie został Szefem instruktorów szkolenia teoretycznego (CTKI).

KRYSTIAN MAKUCH
Szef instruktorów szkolenia praktycznego (CFI)

Doświadczony Instruktor praktyczny i teoretyczny. FI-CPL/FI/ME/IR oraz MCCI. W przeszłości pilot dyspozycyjny na PC-12NG. Były kapitan B737CL/NG/MAX. Aktualnie pilot samolotu B787.

PAWEŁ JÓŹKO
Szef ds. urządzeń szkoleniowych symulacji lotu (FSTD Manager)

Młody, dynamiczny, doświadczony – tak można w skrócie opisać Pawła. W UnitedSky jest instruktorem szkolenia praktycznego i teoretycznego w zakresie PPL(A), CPL(A), IR(A) oraz ATPL(A). Na co dzień spełnia się w roli pilota jednego z najpopularniejszych na świecie wąskokadłubowych samolotów pasażerskich średniego zasięgu Boeinga 737 oraz jego nowszej wersji – Boeinga 737 MAX. Doświadczenie lotnicze zdobywał w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Na Politechnice Gdańskiej ukończył specjalizację Automatyka i Systemy Sterowania, zawodowo związał się z lotnictwem w 2016 roku. Prywatnie – miłośnik żeglarstwa, gór i piłki nożnej.

TUĞRUL ÖZDIL
Szef ds. rekrutacji zagranicznej

Tuğrul od dziecka marzył o lataniu. Po raz pierwszy wzniósł się w powietrze na szybowcu Puchacz mając zaledwie 15 lat. Dziś ma licencję pilota zawodowego z uprawnieniami do wykonywania lotów na samolocie wielosilnikowym według wskazań przyrządów (Frozen ATPL). Latał na wielu rodzajach maszyn, m.in. górnopłatach, dolnopłatach i samolotach akrobacyjnych. W powietrzu spędził ponad 500 godzin, na lądzie ukończył studia inżynierskie. W UnitedSky prowadzi szkolenia teoretyczne i praktyczne do licencji turystycznej PPL(A) i zawodowej CPL(A). Obecnie pracuje tylko z Klientami zagranicznymi, ale bardzo pilnie uczy się polskiego.

SŁAWOMIR JANISZEWSKI
Kierownik Bezpieczeństwa (Safety Manager)

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Sławek jest wykładowcą teoretycznym oraz autorem podręczników i artykułów z zakresu awiacji, tematyki dotyczącej lotnisk, infrastruktury lotniskowej, koordynacji ruchu lotniczego naziemnego, systemów bezpieczeństwa lotniczego, meteorologii oraz łączności lotniczej. W Urzędzie Lotnictwa Cywilnego (ULC) znajdziesz go na liście egzaminatorów LKE. Od 10 lat jest też trenerem i wykładowcą w zakresie Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem (Safety Management Systems) oraz Zarządzania Ryzykiem Operacyjnym (Operational Risk Management) IATA. W UnitedSky jest Kierownikiem ds. Bezpieczeństwa.
Sławek ukończył Politechnikę Łódzką (Inżynier Mechanik) i Politechnikę Śląskiej (Nawigator). Jego rozbudzone w latach 80. zamiłowanie do modelarstwa przerodziło się w prawdziwą pasję do latania. W 2003 roku rozpoczął szkolenie samolotowe, 6 lat później został instruktorem informatorem Lotniskowej Służby Informacji Powietrznej (AFISC). W latach 2010-2017 uczestniczył w budowie MPL Warszawa/Modlin. Nalot ogólny ponad 1000 h.

MATEUSZ BRODZIAK
Szef Biura UnitedSky

Pasjonat lotnictwa, pilot zawodowy. Od dziecka chodzi z głową w chmurach, ale jeśli chodzi o sprawy Naszego Biura – twardo stąpa po ziemi. Człowiek od wszystkiego. Lubi nowe wyzwania i pracę z ludźmi. Poza lotnictwem interesuje się również motoryzacją, historią i militariami.

Instagram