mael-balland-QRQHIYyIlp8-unsplash

Włodzimierz SOIŃSKI
Prezydent

Pilot szybowcowy. Pierwszy lot wykonał w1959 roku. Posiada złotą odznakę z dwoma diamentami. Nalot około 2200 godzin. Pilot samolotowy, nalot około 1800 godzin. Uprawniony do latania na 14 typach samolotów. Wiceprezes Aeroklubu Warszawskigo przez dwie kadencje, uhonorowany złotą odznaką „wybitny działacz lotnictwa sportowego, pracownik naukowy, profesor i były rektor, aktualnie pełnomocnik rektora ds informatyki KUL . Specjalista ds. zarzadzania projektami naukowo-badawczymi i zarzadzania procesami .Doświadczony menedżer. Były członek zarządu PZU odpowiedzialny za informatykę i strategie grupy PZU.

Grzegorz Skomorowski
Pilot, Instruktor (HT)

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Szkolenie lotnicze rozpoczął w 1971 roku w Aeroklubie Wrocławskim. W latach 80-tych pilot agro Zakładu Usług Agrolotniczych w kraju i zagranicą. W latach 90-tych Dyrektor Naczelny i pilot Przedsiębiorstwa Lotniczego AVIAECO. W latach 2000-2009 Dyrektor i instruktor, a aktualnie Prezes Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Od 2010 roku Szef Operacji Lotniczych i instruktor w IBEX-U.L i UnitedSky. Pełni obowiązki Kierownika Szkolenia OSL Unitedsky w Warszawie. Nalot na samolotach ponad 8000 godzin, na szybowcach 1600 godzin. W 1998 roku otrzymał tytuł Najsympatyczniejszego Instruktora Szybowcowego w plebiscycie „Skrzydlatej Polski”.

Paweł Jozko
Pilot, Instruktor

Instruktor szkolenia praktycznego i teoretycznego w zakresie PPL(A), CPL(A), IR(A) oraz ATPL(A). Na codzień spełnia się w roli pilota jednego z najpopularniejszych na świecie wąskokadłubowych samolotów pasażerskich średniego zasięgu Boeing’a 737 oraz jego nowszej wersji Boeing’a 737 MAX. Absolwent Politechniki Gdańskiej wydziału Automatyki i Robotyki o specjalizacji Automatyka i Systemy Sterowania. Pasjonuje się lotnictwem od najmłodszych lat, co stało się jego celem zawodowym. Związany z lotnictwem od 2016 roku. Doświadczenie lotnicze zdobywał w lotach VFR w Europie, zaś IFR w Europie, Afryce oraz Bliskim Wchodzie. Mimo młodego wieku posiada duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń lotniczych oraz zarządzaniu szkołą lotniczą. Na codzień miłośnik lotnictwa, żeglarstwa, gór i piłki nożnej.

Mariusz Fiedosewicz
Pilot, Instruktor

W 2003 roku ukończył WSOSP. 14 lat doświadczenia w lotnictwie śmigłowcowym. Prawie 2 lata spędził latając w Afganistanie. Kurs kapitański Armii Stanów Zjednoczonych w Szkole Lotnictwa Wojsk Lądowych Armii Stanów Zjednoczonych. Tytuł magistra na Akademii Obrony Narodowej na kierunku zarządzanie organizacjami lotniczymi. Doświadczenie w lotnictwie korporacyjnym. Posiadacz licencji samolotowej i śmigłowcowej z uprawnieniami SEPL, MEPL, IR, FI(CPL), UPRT, ICAO Eng 5. Aktywny instruktor i wykładowca przedmiotow obliczeniowych.
Aktualnie FO w czarterowej linii lotniczej na B737.

Sławomir Janiszewski
Pilot, Instruktor, Egzaminator LKE, Compliance Manager

Absolwent Politechniki Łódzkiej (Inżynier Mechanik) i Politechniki Śląskiej (Nawigator). Zaczynał od modelarstwa w latach 80-tych. Szkolenie samolotowe rozpoczął w roku 2003. Od 2009 r. instruktor informator AFISC. W latach 2010 – 2017 jako członek zespołu uczestniczył w budowie MPL Warszawa/Modlin. Dodatkowe uprawnienie (ADO, FollowMe). Od 2012 r. trener i wykładowca w zakresie Safety Management System i Operating Risk Management IATA. Nalot ogólny ponad 800 h. Wykładowca teoretyczny i autor podręczników oraz artykułów lotniczych z zakresu tematyki dotyczącej lotnisk, infrastruktury lotniskowej, koordynacji ruchu lotniczego naziemnego, SMS, meteorologii oraz łączności lotniczej.