Jeżeli posiadasz licencję pilota samolotowego turystycznego i chcesz wejść do elitarnego grona pilotów latających na samolotach wielosilnikowych lub marzysz o karierze pilota liniowego – to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie obejmuje 7 godzin teorii i 6 godzin lotów na samolocie Piper Seneca III. Zgodnie z wymogami przepisów JAR-FCL 1 trzy i pół godziny szkolenia praktycznego – to loty wykonywane z asymetrią ciągu (ćwiczenia awarii jednego silnika). Po ukończeniu szkolenia musisz zdać egzamin praktyczny LKE. Ukoronowaniem Twoich wysiłków będzie wpis, jaki uzyskasz w licencji – MEP(L) (samoloty wielosilnikowe, tłokowe, lądowe).

Program szkolenia teoretycznego będzie zgodny z zakresem podanym w AMC FCL 1.261(a) i będzie obejmował 7 godzin wykładów, w tym: budowa i wyposażenie samolotu, normalne funkcjonowanie instalacji i możliwe usterki, ograniczenia, osiągi, planowanie lotu i nadzorowanie, obciążenie, wyważenie i obsługa oraz procedury awaryjne.

Szkolenie zakończy się egzaminem. Pozytywny wynik tego egzaminu oraz ukończenie całego kursu teoretycznego będzie poświadczone stosownym certyfikatem.

Czas trwania: 1 dzień / w godz. 10.00 – 18.00 /

Miejsce: ul. Księżycowa 3, Lotnisko EPBC Warszawa Babice
Koszt: 450 PLN + 23 % VAT

* Dla absolwentów i obecnych kursantów szkolenia do licencji liniowej ATPL prowadzonych przez nasz Ośrodek, proponujemy specjalną cenę za szkolenie w wysokości 300 PLN + 23 % VAT.

Facebook
Twitter
Instagram