mael-balland-QRQHIYyIlp8-unsplash
SZKOLENIE PRAKTYCZNE

PPL (A) _ Private Pilot License

To pierwszy szczebel Twojej lotniczej kariery. Uzyskanie tej licencji pozwala naprawdę na bardzo wiele. Możesz przy dobrych warunkach atmosferycznych latać po całej Polsce, a nawet za granicę. Możesz lądować nie tylko na małych, sportowych lotniskach, ale także na dużych, komunikacyjnych. Możesz zabrać na lot swoją rodzinę lub przyjaciół. Albo szkolić się do kolejnych szczebli lotniczego wtajemniczenia (CPL(A), IR(A), MEP(L), ATPL(A)). Jedyną wadą licencji turystycznej jest to, że z latania nie możesz czerpać korzyści materialnych.

Szkolenie praktyczne na samolocie prowadzone zgodnie z wymaganiami PART FCL obejmuje minimum 45 godzin lotów. Jeżeli masz doświadczenie lotnicze na innych statkach powietrznych (śmigłowce, szybowce, samoloty ultralekkie), liczba godzin szkolenia może zostać zmniejszona nawet do 35.

Po zakończeniu szkolenia teoretycznego i praktycznego, czeka Cię jeszcze egzamin przed Lotniczą Komisją Egzaminacyjną. Po pomyślnym jego zaliczeniu otrzymasz LICENCJĘ PILOTA SAMOLOTOWEGO.

Szkolenie do licencji PPL(A) w ośrodku UnitedSky odbywa się na samolotach Koliber 150. To przyjazny dla początkującego pilota dolnopłat ze 150-konnym silnikiem budowany w Polsce na francuskiej licencji. Jeżeli preferujesz górnopłaty, szkolenie możesz odbyć na samolocie Cessna 172.

Masz więcej pytań? Chcesz poznać nasze ceny?
kliknij tutaj

Instagram