mael-balland-QRQHIYyIlp8-unsplash
SZKOLENIE TEORETYCZNE

MEP(L) Multi Engine Piston (Land)

Jeżeli posiadasz licencję pilota samolotowego turystycznego i chcesz wejść do elitarnego grona pilotów latających na samolotach wielosilnikowych lub marzysz o karierze pilota liniowego – to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie obejmuje 7 godzin teorii i 6 godzin lotów na samolocie Beechcraft Baron BE58. Zgodnie z wymogami przepisów PART FCL gdzie trzy i pół godziny szkolenia praktycznego – to loty wykonywane z asymetrią ciągu (ćwiczenia awarii jednego silnika). Po ukończeniu szkolenia musisz zdać egzamin praktyczny LKE. Ukoronowaniem Twoich wysiłków będzie wpis, jaki uzyskasz w licencji – MEP(L) (samoloty wielosilnikowe, tłokowe, lądowe).

Program szkolenia teoretycznego będzie zgodny z zakresem podanym w AMC FCL 1.261(a) i będzie obejmował 7 godzin wykładów, w tym: budowa i wyposażenie samolotu, normalne funkcjonowanie instalacji i możliwe usterki, ograniczenia, osiągi, planowanie lotu i nadzorowanie, obciążenie, wyważenie i obsługa oraz procedury awaryjne.

Szkolenie zakończy się egzaminem. Pozytywny wynik tego egzaminu oraz ukończenie całego kursu teoretycznego będzie poświadczone stosownym certyfikatem.

Masz więcej pytań? Chcesz poznać nasze ceny?
kliknij tutaj

Instagram