mael-balland-QRQHIYyIlp8-unsplash
SZKOLENIE TEORETYCZNE

MEP(L) _ Multi Engine Piston (Land)

Jeżeli posiadasz licencję pilota samolotowego turystycznego i chcesz wejść do elitarnego grona pilotów latających na samolotach wielosilnikowych lub marzysz o karierze pilota liniowego – to szkolenie jest dla Ciebie.

Szkolenie obejmuje 7 godzin teorii i 6 godzin lotów na samolocie Beechcraft Baron BE58. Zgodnie z wymogami przepisów PART FCL gdzie trzy i pół godziny szkolenia praktycznego – to loty wykonywane z asymetrią ciągu (ćwiczenia awarii jednego silnika). Po ukończeniu szkolenia musisz zdać egzamin praktyczny LKE. Ukoronowaniem Twoich wysiłków będzie wpis, jaki uzyskasz w licencji – MEP(L) (samoloty wielosilnikowe, tłokowe, lądowe).

Program szkolenia teoretycznego będzie zgodny z zakresem podanym w AMC FCL 1.261(a) i będzie obejmował 7 godzin wykładów, w tym: budowa i wyposażenie samolotu, normalne funkcjonowanie instalacji i możliwe usterki, ograniczenia, osiągi, planowanie lotu i nadzorowanie, obciążenie, wyważenie i obsługa oraz procedury awaryjne.

Szkolenie zakończy się egzaminem. Pozytywny wynik tego egzaminu oraz ukończenie całego kursu teoretycznego będzie poświadczone stosownym certyfikatem.

Instagram