mael-balland-QRQHIYyIlp8-unsplash
SZKOLENIE TEORETYCZNE

PPL Private Pilot Licence

Nadchodzące szkolenie: PPL(A) 104 godzin wykładów stacjonarnie.

Zajęcia odbywają się w trybie 6 zjazdów weekendowych.

Kiedy? Luty 2022.

Cena: 2583 zł

Kurs Teoretyczny ATPL zgodny z nowymi przepisami EASA PART-FCL!!!

Prowadzimy szkolenie zgodnie według nowych wymagań. EASA wdraża nowy sylabus oraz zasady w przebiegu szkolenia teoretycznego do ATPL i tylko niektóre ATO zostały zcertyfikowane do przeprowadzenia szkolenia według nowych wymagań. Unitedsky jest certyfikowanym ośrodkiem szkolenia, który posiada zaakceptowany program szkolenia ATPL zawierający moduł 100KSA. Unitedsky oferuje wysokiej jakości szkolenia teoretyczne z wykładowcami, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach.

Uwaga! Stary system szkolenia ATPL był ważny wyłącznie do końca 2021 roku.

Szkolenie lotnicze na licencje turystyczną rozpoczyna się od kursu teoretycznego, który wprowadza w tajniki wiedzy lotniczej. Dopiero po ukończeniu części teoretycznej można wsiąść do samolotu rozpoczynając cześć praktyczną szkolenia jako pilot- uczeń.

Zajęcia odbywają się w trybie 6 zjazdów weekendowych. Szkolenie kończy się egzaminem wewnętrznym, który uprawnia do rozpoczęcia części praktycznej szkolenia. Po ukończeniu kursu teoretycznego i zdaniu wszystkich wewnętrznych testów z poszczególnych przedmiotów (na minimum 75%), kandydat otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu teoretycznego. W tym momencie kursant wybiera sobie ośrodek szkolenia praktycznego w którym będzie się dalej szkolić i doskonalić swoje umiejętności pilotażu.

Szkolenie kończy się egzaminem wewnętrznym. Pozytywny wynik tego egzaminu oraz ukończenie całego kursu jest poświadczone stosownym certyfikatem i daje możliwość rozpoczęcia szkolenia praktycznego. Specjalnie dla naszych kursantów wprowadzamy nowy przedmiot na kursie PPL (A) – frazeologia lotnicza w języku angielskim.

Mając na uwadze wymagania ICAO dotyczące znajomości języka angielskiego wśród personelu lotniczego oraz wiedząc jak ważne są właściwe podstawy komunikacji lotniczej przygotowaliśmy specjalny blok tematyczny. Obejmować on będzie omówienie zasad prowadzenia korespondencji lotniczej oraz wyrażeń z frazeologii proceduralnej w języku angielskim.

KURS TEORETYCZNY PPL – obejmuje 100 godzin wykładów z przedmiotów takich jak:

  • Prawo lotnicze
  • Ogólna wiedza o samolocie
  • Osiągi i planowanie lotu
  • Człowiek możliwości i ograniczenia krótko mówiąc medycyna lotnicza
  • Meteorologia
  • Nawigacja
  • Procedury operacyjne
  • Zasady lotu
  • Łączność

 

LOT ZAPOZNAWCZY W CENIE KURSU!

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

 

Kontakt : +48 501 409 787, info@unitedsky.eu