LOTNICZY CZWARTEK cz.1

W 112 rocznicę pierwszego lotu Braci Wright, tj. 17 grudnia 2015r. warszawski Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Unitedsky” wraz z portalem dlapilota.pl zainicjowały serię spotkań z wybitnymi ludźmi lotnictwa pod kryptonimem „Lotniczy Czwartek”. Inicjatywa ma na celu przybliżenie postaci, które przez wiele lat kształtowały pozytywny wizerunek polskiej awiacji, swoimi osiągnięciami wzbudziły podziw, szacunek i stanowią wzór do naśladowania koleżanek i kolegów ze środowiska lotniczego. Spotkania o luźnej formule „pogawędek przy kawie” odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca w kawiarni „Poziom Przejściowy” na warszawskim lotnisku Babice. Honorowym gościem grudniowego spotkania był Pan Stefan Kraszewski – kontroler ruchu lotniczego, wykładowca i nauczyciel kilku pokoleń kontrolerów oraz pilotów, wieloletni modelarz lotniczy i sędzia międzynarodowy w tej dziedzinie. Podczas trwającego prawie cztery godziny spotkania, Pan Stefan opowiadał o trudnych, acz wspaniałych aspektach swojej przygody z lotnictwem, zarówno chwilach grozy i zwątpienia, jak i tych pełnych nadziei i humoru, których w ponad pięćdziesięcioletniej karierze naszego gościa nie brakowało. Znakomite archiwalne zdjęcia oraz filmy uświetniały gościom to wyjątkowe spotkanie. W odpowiedziach na pytania słuchaczy, honorowego gościa wspomagali jego koledzy z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, niemniej szanowani i lubiani w środowisku lotniczym Mirosław Rzeźnicki, Norbert Piorun oraz wieloletni Dyrektor Agencji Ruchu Lotniczego Witold Kamocki, honorowy członek KTL AOPA Poland.

W podziękowaniu za uczestnictwo w pierwszym „Lotniczym Czwartku” oprócz gromkich braw Pan Stefan obdarowany został swoją karykaturą, stworzoną przez warszawskiego artystę Pana Millera (którą prezentujemy powyżej).
Mimo przejścia na zasłużoną emeryturę, życzymy Panu Stefanowi długich lat w czynnym kontakcie z lotnictwem. Pamiętaj Stefciu – awiacja Cię cały czas potrzebuje.
Na kolejne spotkanie zapraszamy w trzeci czwartek stycznia tj. 21.01.2016 r., o godz. 18.00 w kawiarni „Poziom Przejściowy”. Naszego przyszłego gościa przedstawimy niebawem.