Grzegorz Skomorowski – tel. +48 509 489 108
Grzegorz Skomorowski – tel. +48 509 489 108HT Ośrodka UNITEDSKY
Zasady uzyskiwania licencji lotniczych, zakres merytoryczny szkoleń.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej.
Szkolenie lotnicze rozpoczął w 1971 roku w Aeroklubie Wrocławskim. W latach 80-tych pilot agro Zakładu Usług Agrolotniczych w kraju i zagranicą. W latach 90-tych Dyrektor Naczelny i pilot Przedsiębiorstwa Lotniczego AVIAECO. W latach 2000-2009 Dyrektor i instruktor, a aktualnie Prezes Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Od 2010 roku pełni obowiązki Kierownika Szkolenia OSL Unitedsky w Warszawie. Nalot na samolotach ponad 8000 godzin, na szybowcach 1600 godzin. W 1998 roku otrzymał tytuł Najsympatyczniejszego Instruktora Szybowcowego w plebiscycie „Skrzydlatej Polski”.

Michał Załęski – tel. +48 501 409 787
Michał Załęski – tel. +48 501 409 787Project Manager
Dba o stronę administracyjną i świetną atmosferę szkoleń w Ośrodku UNITEDSKY.

Od trzech lat pilot samolotowy General Aviation.
Na co dzień pianista.
Absolwent Wydziału Jazzu ZPSM im. F.Chopina.
Na stałe gra w formacjach: Lilly Hades Ross, Niechęć, Usg Trio, Krzysztof KASA Kasowski, a przede wszystkim Jazzpospolita, która uważana jest za najciekawsze odkrycie koncertowe roku 2011. W ciągu dziewięciu lat wydał wraz z zespołem siedem płyt o oryginalnym, rozpoznawalnym brzmieniu, oscylującym między jazzem, post-rockiem i elektroniką. Zagrał ponad 300 koncertów w Polsce, Europie i Azji, występując na scenach klubowych oraz podczas wielu międzynarodowych festiwali jazzowych i popowo-rockowych.

ADRES I DANE FIRMY

Unitedsky Sp. z o.o.
ul. Księżycowa 3
01-934 Warszawa

Lotnisko Warszawa Babice EPBC

NIP: 522-288-06-07
REGON: 141314166
KRS: 0000 297 808

Numer konta:
Bank Millenium
34 1160 2202 0000 0001 0740 1114

OPINIE O SZKOLE

Ukończyłem kurs PPL(H), jestem bardzo zadowolony, dobra szkoła, super wykładowcy, ogromna wiedza i doświadczenie. (W chwili obecnej przygotowuję się do egzaminów i widzę że kurs mógłby być trochę dłuższy).
BARDZO POLECAM.
Tomasz
Uczestniczyłem w szkoleniu teoretycznym ATPL(A). Profesjonalna organizacja i świetni wykładowcy. Efektywnie wykorzystany czas podczas zajęć, doskonała atmosfera oraz okazja do spotkań z pasjonatami lotnictwa, inspirujące kuluarowe rozmowy z najlepszymi fachowcami z branży. Pomimo konieczności tłuczenia się przez pół Polski przez wielu z uczestników szkolenia – na zajęciach był zawsze komplet. Śmiało mogę polecić ten ośrodek.
Andrzej Szymański
Przede wszystkim mocną stroną kursu ATPL są wykładowcy, którzy mają ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną, co pomaga lepiej wytłumaczyć dany problem. Niektóre materiały nie były może najlepsze (Budowa samolotu) ale większość jest solidnie przygotowana, głównie Przepisy i procedury ruchu lotniczego. Miłym akcentem jest kawa/herbata i ciastka, które nie mają znaczenia merytorycznego, ale umilają przerwy no i można z rana się przebudzić 🙂 Bardzo przydatne było wyjście do hangaru na Okęcie i możliwość obejrzenia samolotów od środka, co praktycznie jest niemożliwe poza szkoleniem.

Podsumowując: cała oprawa (a więc sala, poczestunek) wpływają na komfort w jakim się uczy a wykładowcy na wysoką jakość nauczania.

Mogę spokojnie polecić Was dalej 😉

Kuba
W ośrodku UnitedSky ukończyłem kilka szkoleń lotniczych – teoretyczny kurs PPL(A), teoretyczny kurs ATPL(A), szkolenie teoretyczne obsługi samolotów wielosilnikowych ME oraz warsztaty frazeologii lotniczej w języku angielskim.

Każde z tych skoleń było zorganizowane i przeprowadzone na najwyższym, profesjonalnym poziomie. Szczególnie wysoko cenię zdolności organizacyjne i zaangażowanie Ani i Łucji. Wiedza przekazywana przez instruktorów współpracujących z UnitedSky w szczególności przez Sławka Błockiego, Waldka Kowalskiego, Stefana Kraszewskiego, Mirosława Rzeźnickiego czy Krzysztofa Zielińskiego była przedstawiana rzetelnie i przystępnie. Pozwolila mi sprawnie przygotować się i zdać egzaminy PPL(A) oraz ATPL(A). Gorąco polecam szkolenia w UnitedSky!

Marek Penkala
W Waszym Ośrodku ukończyłem szkolenie teoretyczne ME oraz teorię do licencji ATPL (A). Całość świetnie i profesjonalnie zorganizowana. Szczególne gratulacje za serwis internetowy obsługujący szkolenie – zmusza do rzetelnej pracy, ale też ją bardzo ułatwia. Podziękowania dla całego zespołu za fachowość i pomysłowość, jak z metody „distance learning” nie zrobić szkółki niedzielnej. Zdecydowanie polecam ten ośrodek.

Z pozdrowieniami i najlepszymi życzeniami na przyszłość,

Michał Romanowski
Kurs na CPL(H) był kolejnym z cyklu szkoleń lotniczych w których uczestniczyłem, lecz pierwszym w Unitedsky. Fachowość wszystkich prowadzących, świetna organizacja, doskonała atmosfera……gdybym znał ich wcześniej, z całą pewnością tam bym zaczynał. Jestem wdzięczny za całą inspirację jaką stamtąd wyniosłem.
Marcin Szamborski
W UnitedSky brałem udział w szkoleniu teoretycznym do licencji pilota samolotowego liniowego ATPL(A) oraz do uprawnienia MEP(L) (nasz kurs do ATPL był pierwszym w Polsce, podczas którego należało zdawać testy oraz pisać na bieżąco prace z każdego przedmiotu). Oba kursy bardzo pozytywnie wspominam. Zarówno organizatorzy jak i wykładowcy zawsze byli bardzo dobrze przygotowani i chętni do pomocy. Portal e-learningowy stanowił duże udogodnienie oraz pozwalał na kontakt pomiędzy wszystkimi uczestnikami, wykładowcami i organizatorami. Gorąco polecam szkolenia w UnitedSky!
Aleksander Pytel
Uczestniczyłem w szkoleniu teoretycznym ATPL(A) metodą „distance learning” w Waszym ośrodku. Jest to jedno z lepszych szkoleń w jakich uczestniczyłem w ogóle. Jestem tym bardziej pod wrażeniem, gdyż sam często prowadzę szkolenia zawodowe. Choć zakres zupełnie inny (przemysł farmaceutyczny), to daje dobrą skalę porównawczą. Oto co w szczególności było dla mnie wyjątkowo wartościowe:

• Porządnie przygotowane materiały do nauki z większości przedmiotów, plus możliwość zakupienia niezbędnych podręczników w dobrej cenie.

• Perfekcyjne przygotowanie samego ośrodka – zawsze na zajęciach była przynajmniej jedna osoba, która czuwała nad logistyką i stroną techniczną całego przedsięwzięcia. Dzięki temu nigdy nie było opóźnień, czy problemów z takimi „drobiazgami” jak np. podłączenie rzutnika, czy brak kawy w czasie przerwy kawowej, etc. Do tego nie bez znaczenia jest umiejętność opanowania grupy ok. 60-ciu panów kursantów 🙂 – chapeau bas!

• Profesjonalni wykładowcy – nie dość, że posiadający praktyczną znajomość tego o czym mówili, to potrafiący przekazać swoją wiedzę, co wbrew pozorom, nie zawsze idzie w parze.

• Rewelacyjnie zaaranżowany system prac domowych, z użyciem strony www. Zmuszało to uczestników do regularnej nauki, a do tego umożliwiało kontakt z prowadzącymi w przerwach między zjazdami. Wykładowcy, oceniając prace, bardzo często przekazywali swoje uwagi, co w znaczący sposób przyczyniało się do pełnego zrozumienia danego zagadnienia.

• Last but not least: cena adekwatna do usługi.

Dobrze szkolić się u ludzi, którzy lubią to co robią! Cieszę się, że tu trafiłem i z pewnością wrócę na kolejne, czekające mnie, szkolenia czy warsztaty.

Gorąco polecam!

Łukasz Sobiak
Na początku września 2014 roku postanowiłem związać się z firmą Unitedsky w celu ukończenia szkolenia ATPL(A). Mój wybór poprzedzony był długotrwałymi poszukiwaniami odpowiedniego ośrodka w Warszawie i jej okolicach, który spełniłby moje wymagania. Po uzyskaniu bardzo pozytywnych opinii o ośrodku, zdecydowałem się, że mój wybór padnie właśnie na Unitedsky.

Główna zaletą Unitedsky są świetni wykładowcy. Są to prawdziwi profesjonaliści, którzy doskonale znają się na swoim fachu – wszyscy posiadają bardzo duże doświadczenie w danej dziedzinie. Co jest najważniejsze, potrafią w bardzo przystępny sposób wytłumaczyć nawet najbardziej zawiłe problemy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze można liczyć na ich pomoc w postaci rozmowy w cztery oczy, czy to przy kawie czy przy herbacie w trakcie przerw między wykładami. Bardzo istotna jest też sama organizacja zajęć – zasady odnoszące się do uczestniczenia i zaliczenia kursu są bardzo jasne, a organizatorzy cały czas dbają aby nikomu nic nie brakowało i wszystko było dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”. Sale wykładowe są bardzo przyjemne i dobrze wyposażone. Ostatnią, ale bardzo istotną kwestią związaną z Unitedsky są wspaniali ludzie, których miałem przyjemność poznać w tym ośrodku. Stali się dla mnie motywacją do dalszego działania i spełniania lotniczych marzeń!

Z czystym sumieniem mogę polecić ten ośrodek, nie zależnie od tego czy dopiero zaczynasz przygodę z lataniem czy też chcesz podnosić posiadane kwalifikacje i umiejętności. Dokładając do wymienionych przeze mnie czynników wkład własny w postaci nauki w domu, bezpieczne latanie i sukces na egzaminach gwarantowane!

Maciej Zieliński